  • 0805HT-10NTJLB
0805HT-10NTJLB
advertisement
Manufacturer No:
0805HT-10NTJLB
HK JDW NO:
3194-0805HT-10NTJLB
Package:
0805
Step5Bar-code shipping tag
0805HT-10NTJLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 7 hours ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    Chip
  • Current Rating
    800mA
  • Inductance
    10 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    800mA
  • Frequency - Self Resonant
    3.3GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    55
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    55
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    80mOhm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.01 µH
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 750 MHZ
  • Height
    890μm
  • Length
    2.16mm
  • Width
    1.52mm