  • 0805B474K250CT
0805B474K250CT
advertisement
Manufacturer No:
0805B474K250CT
Manufacturer:
Walsin Technology
HK JDW NO:
883-0805B474K250CT
Package:
Datasheet:
0805B474K250CT
Description:
470nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 22245
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
0805B474K250CT
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Length
    2mm