  • 08055A621JAT2A
08055A621JAT2A
advertisement
Manufacturer No:
08055A621JAT2A
HK JDW NO:
66-08055A621JAT2A
Datasheet:
08055A621JAT2A
Description:
620pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.01mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 20000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
08055A621JAT2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    0805 (2012 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.01mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    620pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    940μm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.94mm