  • 08051U330FAT2A
08051U330FAT2A
advertisement
Manufacturer No:
08051U330FAT2A
HK JDW NO:
66-08051U330FAT2A
Description:
U 33pF Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.01mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 4470
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
08051U330FAT2A
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
    0805 (2012 Metric)
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.01mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.25mm
    No
  • Self Resonant Frequency
    1.3GHz
  • Height
    1.02mm
  • Length
    2.01mm
  • Thickness (Max)
    0.045 1.15mm
  • Thickness
    1.143mm