  • 08051A3R9DAT2A
08051A3R9DAT2A
advertisement
Manufacturer No:
08051A3R9DAT2A
HK JDW NO:
66-08051A3R9DAT2A
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
08051A3R9DAT2A
Description:
3.9pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.01mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 8608
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
08051A3R9DAT2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.01mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.9pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Height
    0.94mm
  • Length
    2.01mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.94mm