  • 06723.15DRT4P
06723.15DRT4P
advertisement
Manufacturer No:
06723.15DRT4P
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-06723.15DRT4P
Datasheet:
06723.15DRT4P
Description:
06723.15DRT4P datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
06723.15DRT4P
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Series
    672
  • Size / Dimension
    0.154Diax0.433L 3.90mmx11.00mm
  • Resistance
    25.3mOhm
  • Current Rating (Amps)
    3.15A
  • Current Rating
    3.15A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Cartridge, Glass
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    50A
  • Melting I2t
    5.95
  • DC Cold Resistance
    0.0253Ohms
  • Length
    10.9982mm