  • 06126C104KAT2V
06126C104KAT2V
advertisement
Manufacturer No:
06126C104KAT2V
HK JDW NO:
66-06126C104KAT2V
Description:
0.1μF 6.3V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL (Reverse Geometry) Surface Mount, MLCC 0612 (1632 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
06126C104KAT2V
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Depth
    3.2mm
  • Case Code (Metric)
    1632
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    1.6002mm
  • Width
    1.6002mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.94mm