  • 0603LS-271XJLB
0603LS-271XJLB
advertisement
Manufacturer No:
0603LS-271XJLB
HK JDW NO:
3194-0603LS-271XJLB
Datasheet:
0603LS-271XJLB
Step5Bar-code shipping tag
0603LS-271XJLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Mount
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    Rectangular
  • Current Rating
    710mA
  • Inductance
    270 nH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • Max DC Current
    710mA
  • Frequency - Self Resonant
    775MHz
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    300mOhm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.27 µH
  • Height
    1.12mm
  • Length
    1.8mm
  • Width
    1.169mm