  • 0603J2500200JUT
0603J2500200JUT
advertisement
Manufacturer No:
0603J2500200JUT
HK JDW NO:
419-0603J2500200JUT
Datasheet:
0603J2500200JUT
Description:
20pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0603J2500200JUT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    20pF
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm