  • 0603HL-821XJRB
0603HL-821XJRB
advertisement
Manufacturer No:
0603HL-821XJRB
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-0603HL-821XJRB
Step5Bar-code shipping tag
0603HL-821XJRB
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 18 hours ago)
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    190mA
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Inductance
    820 nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • Max DC Current
    190mA
  • Frequency - Self Resonant
    290MHz
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    14
  • Case/Size Code
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    2.45Ohm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.82 µH
  • Height
    940μm
  • Length
    1.8mm
  • Width
    1.19mm