  • 0603CS-82NXGLW
0603CS-82NXGLW
advertisement
Manufacturer No:
0603CS-82NXGLW
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-0603CS-82NXGLW
Package:
0603
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 4931
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0603CS-82NXGLW
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 17 hours ago)
  • Package / Case
    0603
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.012816mg
  • Material - Core
    Ceramic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Tolerance
    2%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum - with Glass frit
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    82 nH
  • Test Frequency
    150MHz
  • Max DC Current
    400mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.7GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    34
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    21
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    540mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.082 µH
  • Height
    1.02mm
  • Length
    1.8mm
  • Width
    1.12mm