  • 0603CS-43NXJLW
0603CS-43NXJLW
advertisement
Manufacturer No:
0603CS-43NXJLW
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-0603CS-43NXJLW
Package:
0603
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 17990
Step5Bar-code shipping tag
0603CS-43NXJLW
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 9 hours ago)
  • Package / Case
    0603
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.012816mg
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Published
  • Tolerance
    5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum - with Glass frit
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    43 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    600mA
  • Frequency - Self Resonant
    2GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    38
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    21
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    280mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.043 µH
  • Height
    1.02mm
  • Length
    1.8mm
  • Width
    1.12mm