  • 06036D225MAT2A\4K
06036D225MAT2A\4K
advertisement
Manufacturer No:
06036D225MAT2A\4K
HK JDW NO:
66-06036D225MAT2A\4K
Package:
0603
Datasheet:
Description:
2.2μF Ceramic Capacitor 20% 0603
Step5Bar-code shipping tag
06036D225MAT2A\4K
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    20%
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Dielectric
    X5R
  • Height
    860μm
  • Length
    1.6mm