  • 06035A5R1DAT2A
06035A5R1DAT2A
advertisement
Manufacturer No:
06035A5R1DAT2A
HK JDW NO:
66-06035A5R1DAT2A
Datasheet:
06035A5R1DAT2A
Description:
5.1pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 16439
Step5Bar-code shipping tag
06035A5R1DAT2A
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Capacitance
    5.1pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm