  • 06033C223JAT4A
06033C223JAT4A
advertisement
Manufacturer No:
06033C223JAT4A
HK JDW NO:
66-06033C223JAT4A
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
06033C223JAT4A
Description:
0.022μF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
06033C223JAT4A
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Depth
    810μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    900μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.81mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm