  • 06031A2R0C4T2A
06031A2R0C4T2A
advertisement
Manufacturer No:
06031A2R0C4T2A
HK JDW NO:
66-06031A2R0C4T2A
Datasheet:
06031A2R0C4T2A
Description:
2pF 100V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
06031A2R0C4T2A
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    2pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Length
    1.6002mm
  • Width
    812.8μm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm