  • 045903.5ER
045903.5ER
advertisement
Manufacturer No:
045903.5ER
HK JDW NO:
461-045903.5ER
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
045903.5ER
Description:
045903.5ER datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
045903.5ER
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    2-SMD, J-Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    PICO® 459
  • Size / Dimension
    0.285Lx0.170W x 0.120 H 7.24mmx4.32mmx3.05mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Resistance
    24mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Color
    White
  • Voltage - Rated DC
    125V
  • Current Rating (Amps)
    3.5A
  • Current Rating
    3.5A
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Approval Agency
    CSA, UL
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    50A AC 300A DC
  • Melting I2t
    1.65
  • DC Cold Resistance
    0.024Ohms
  • Height
    3.048mm
  • Length
    7.239mm
  • Width
    4.318mm