  • 0402ZK390FBSTR500
0402ZK390FBSTR500
advertisement
Manufacturer No:
0402ZK390FBSTR500
HK JDW NO:
5781-0402ZK390FBSTR500
Package:
0402
Datasheet:
0402ZK390FBSTR500
Description:
Cap Silicon 39pF 10V 0±60ppm/°C 1% SMD 0402 125°C Automotive T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0402ZK390FBSTR500
  • Package / Case
    0402
  • Number of Terminals
    2
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    1%
  • Part Status
    Active
  • Construction
    Flat
  • Voltage
    10VDC