  • 0357-001-X5W0-103ZLF
0357-001-X5W0-103ZLF
advertisement
Manufacturer No:
0357-001-X5W0-103ZLF
HK JDW NO:
221-0357-001-X5W0-103ZLF
Package:
Axial, Bushing - 2 Hooked Leads
Description:
CAP FEEDTHRU 0.01UF 500V AXIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0357-001-X5W0-103ZLF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Screw
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    0357
  • Size / Dimension
    0.313Diax0.625L 7.95mmx15.87mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X5W
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    10000pF
  • Dielectric
    X5W
  • Voltage
    500V
  • Current
    20A
  • Thread Size
  • Insertion Loss
    35dB @ 100MHz
  • Diameter
    7.95mm
  • Length
    15.875mm