  • 0302CS-3N5XJLU
0302CS-3N5XJLU
advertisement
Manufacturer No:
0302CS-3N5XJLU
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-0302CS-3N5XJLU
Package:
0302
Datasheet:
0302CS-3N5XJLU
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0302CS-3N5XJLU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 hours ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0302
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ceramic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver/Platinum (Ag/Pt) - with Glass frit
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    870mA
  • Inductance
    3.5 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    870mA
  • Frequency - Self Resonant
    11.53GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    60
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    110
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    70mOhm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.0035 µH