  • 0293100.U
0293100.U
advertisement
Manufacturer No:
0293100.U
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-0293100.U
Package:
Datasheet:
0293100.U
Description:
0293100.U datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0293100.U
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Body Length or Diameter
    23mm
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Body Breadth
    16.4 mm
  • Physical Dimension
    23mm x 16.4mm x 30.6mm
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Rated Current
    100A
  • Circuit Protection Type
    Electric Fuse
  • Rated Voltage
    32V
  • Body Height
    30.6mm