  • 023301.6MXF11P
023301.6MXF11P
advertisement
Manufacturer No:
023301.6MXF11P
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-023301.6MXF11P
Package:
5mm x 20mm
Datasheet:
023301.6MXF11P
Description:
023301.6MXF11P datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
023301.6MXF11P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Holder
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    5mm x 20mm
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    233
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.787L 5.20mmx20.00mm
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Clip
  • Resistance
    88mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    1.6A
  • Current Rating
    1.6A
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Approval Agency
    CE, CSA, KC, PSE, UL
  • Response Time
    Medium Blow
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    10kA
  • Melting I2t
    6.14
  • DC Cold Resistance
    0.088Ohms
  • Diameter
    5mm
  • Length
    19.9898mm