  • 0219.630TXAP
0219.630TXAP
advertisement
Manufacturer No:
0219.630TXAP
HK JDW NO:
461-0219.630TXAP
Package:
5mm x 20mm
Datasheet:
0219.630TXAP
Description:
FUSE GLASS 630MA 250VAC 5X20MM
Step5Bar-code shipping tag
0219.630TXAP
  • Mount
    Holder
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    5mm x 20mm
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.787L 5.20mmx20.00mm
  • Termination
    Clip
  • Resistance
    275mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    630mA
  • Current Rating
    630mA
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CCC, CE, CSA, SEMKO, UL, VDE
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    150A
  • Melting I2t
    4.82
  • DC Cold Resistance
    0.275Ohms
  • Length
    20mm