  • 0219.200MXAE
0219.200MXAE
advertisement
Manufacturer No:
0219.200MXAE
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-0219.200MXAE
Package:
5mm x 20mm (Axial)
Datasheet:
0219.200MXAE
Description:
0219.200MXAE datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
0219.200MXAE
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    5mm x 20mm (Axial)
  • Terminal Shape
    PIN WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.228Diax0.886L 5.80mmx22.50mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Termination
    Axial
  • Resistance
    1.6Ohm
  • Terminal Finish
    TIN
  • HTS Code
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    200mA
  • Reference Standard
    CCC; CE; CSA; SEMKO; SEV; UL; VDE
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CCC, CE, CSA, SEMKO, UL, VDE
  • Body Length or Diameter
    5.8mm
  • Physical Dimension
    5.8mm x 22.5mm
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    150A
  • Melting I2t
    0.32
  • DC Cold Resistance
    1.6Ohm
    TIME LAG
  • Fuse Size
    5x20mm
  • Body Height
    22.5mm