  • 02183.15MXF7P
02183.15MXF7P
advertisement
Manufacturer No:
02183.15MXF7P
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-02183.15MXF7P
Package:
5mm x 20mm
Datasheet:
02183.15MXF7P
Description:
02183.15MXF7P datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 500
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
02183.15MXF7P
  • Current Rating (Amps)
    3.15A
  • Current Rating
    3.15A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CCC, CE, CSA, K-MARK, PSE, SEMKO, UL, VDE
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    35A
  • Melting I2t
    38.15
  • DC Cold Resistance
    0.0173Ohms
  • Length
    19.9898mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Holder
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    5mm x 20mm
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    218
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.787L 5.20mmx20.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Clip
  • Resistance
    17.3mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C