  • 0218.125MX8810P
0218.125MX8810P
advertisement
Manufacturer No:
0218.125MX8810P
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-0218.125MX8810P
Package:
5mm x 20mm
Datasheet:
0218.125MX8810P
Step5Bar-code shipping tag
0218.125MX8810P
  • Mount
    Holder
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    5mm x 20mm
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    218
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.787L 5.20mmx20.00mm
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Clip
  • Resistance
    4.2Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    125mA
  • Current Rating
    125mA
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CCC, CE, CSA, K-MARK, SEMKO, UL, VDE
  • Response Time
    Slow Blow
  • Fuse Type
    Cartridge, Glass
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    35A
  • Melting I2t
    0.1465
  • DC Cold Resistance
    4.2Ohms
  • Length
    19.9898mm