  • 0217.315VXP
0217.315VXP
advertisement
Manufacturer No:
0217.315VXP
HK JDW NO:
461-0217.315VXP
Package:
5mm x 20mm
Datasheet:
0217.315VXP
Description:
FUSE GLASS 315MA 250VAC 5X20MM
Step5Bar-code shipping tag
0217.315VXP
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    5mm x 20mm
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    217
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.787L 5.20mmx20.00mm
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    315mA
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CCC, CE, CSA,KC, SEMKO, UL, VDE
  • Fuse Type
    Cartridge, Glass
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    35A
  • Melting I2t
    0.11
  • DC Cold Resistance
    0.88Ohms