  • 02013J1R9PBSTR
02013J1R9PBSTR
advertisement
Manufacturer No:
02013J1R9PBSTR
HK JDW NO:
66-02013J1R9PBSTR
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
Description:
CAP THIN FILM 1.9PF 25V 0201
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
02013J1R9PBSTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Dielectric Material
    SILICON DIOXIDE AND OXYNITRIDE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    Accu-P®
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.013W 0.60mmx0.33mm
  • Tolerance
    ±0.02pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    RF, High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.9pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Height Seated (Max)
    0.011 0.28mm
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.325mm