ON Semiconductor FCD380N60E
FCD380N60E
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Digi-Reel® 380m Ω @ 5A, 10V ±20V 1770pF @ 25V 45nC @ 10V 600V TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63